Květen 2016

Svoboda a smutek

19. května 2016 v 20:21 | Iwuushkaa |  Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit?
Zdravím, tohle je poslední kapitola mojí povídky Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit? Doufám, že se vám závěrečná kapitola bude líbit a necháte mi dole komentář. Dále jsem se vás ptala na volné pokračování této povídky. Bohužel mi nikdo neodpověděl, jestli ano nebo ne, tak jsem se rozhodla ho napsat. Původně jsem myslela, že by to mohla být jednorázovka, ale mých nápadů je moc, tak z toho bude pár kapitol. Smějící se


Pár vteřin na to se Ron a Hermiona vydali za ním. Studenti vyčkávali, co přijde. Profesoři se začali bavit o dalším postupu. Neville mladší žáky poslal do bezpečí se schovat.

"Musíme očarovat Bradavice, zpřísnit ochranu." řekla McGonagall.

Profesoři ji poslechli. Vydali se ven na nádvoří, kde se rozestoupili. Přidali se k nim i další dospělí. McGonagall ještě kouzlem oživila kamenné sochy, co byly ve vstupní síni. Dec to sledovala ze schodiště. Fred něco řešil s Georgem a dalšími. Občas něco zaslechla, plánovali, jak se rozmístí po hradě. Vymezený čas utekl jako voda, někteří starší studenti také chtěli bojovat. Nikdo nevěděl odkud, ale objevily se světélka, letící k hradu, avšak narazily do ochranné stěny kouzel. Nárazy však zablikaly, že to vypadalo jako blesky. December byla s dvojčaty na astronomické věži, s Fredem se držela za ruku a mlčeli. Věděli, že do začátku bitvy nezbývá mnoho okamžiků.

"A sakra." ozval se George.

Nic dobrého nepřichází

3. května 2016 v 21:16 | Iwuushkaa |  Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit?
Zdravím. Jak možná tušíte, je tohle jedna z posledních kapitol mojí povídky. Ale napadlo mě ještě takové druhé zakončení povídky, bylo by to o životě December, tak prosím o komentáře, zda jej mám napsat, nebo ne. Díky.


"Paráda. To je super." okomentovali studenti, když se zjevili zákusky po stolcích.

Objevily se sušenky, křupky, paštičky, žabky a další.

"Pohár máme na dosah." usmíval se Matt spokojeně.
"To ano, ale stejně nesmíme usnout na vavřínech, je to jen o 120 bodů." připomněla December.
"Budeme dál tvrdě a poctivě trénovat a letos je to naše." přidal se Adam odhodlaně a Blaise přikývl hlavou k souhlasu.

Kapitánku jejich chuť trénovat a vyhrát pohár těšila. Však už měla vymyšlených pár nových cvičení.
Po třech hodinách slavení ukončili a vrátili se ke svým povinnostem. December s Jessie, která dělala prefektku pro šestý ročník, odčarovaly zbylé jídlo a odpadky do kuchyně, ať si s tím skřítci poradí. December si četla knížku, po chvíli se však zasnila a přestala obsah odstavce vnímat. Uvědomila si, že jí zbývají necelé dva měsíce a bude doma, a když to půjde dobře, může se vidět s Fredem. To jí vlilo do žil novou energii.