Říjen 2014

Zlomový druhý úkol

29. října 2014 v 12:00 | Iwuushkaa |  Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit?
"No jo, už jste dlouho nebyli chycení, co?" držel školník Filch 2 studenty za hábity.

Když December přišla blíž, uviděla svého miláčka a jeho bratra.

"Zatracenej Protiva." ulevil si George. "Mohlo to projít, kdyby nás nepoznal." prozradil.
"Co se stalo?" ptala se December.

Slyšel ji Filch, tak rovnou odpověděl. Dvojčata viděla Protivu v učebně, naházela tam dýmovničky, aby si Protiva myslel, že začalo hořet a strhl poplach, jenže duch je viděl a hnal pro Filche a ten je chytil při činu.

"To je smolíček, co?" chechtal se škodolibě Protiva a odletěl pryč.

Ples

20. října 2014 v 12:00 | Iwuushkaa |  Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit?
Zdravím Usmívající se Kdybyste náhodou hledali nástupiště 9 3/4, tak jedna z možností, jak by mohlo vypadat Smějící se


A teď už samotná další kapitola Usmívající se


Druhý den po výuce psali studenti domácí úkol z lektvarů ve Velké síni, dohlížel na ně Snape a dával pozor, aby si moc neradili. December slyšela Rona a Harryho si něco šeptat, Snape je dokonce švihl sešitem po hlavě. Dec zaslechla jen pár slov, a to ples, pozvání a že Hermiona nejde sama. Když se ohlídla k nebelvírskému stolu, viděla George, jak zve jeho spolužačku na ples. Povzdechla si, Fred ji totiž ještě nepozval. Hermiona, když odevzdala sešit, jim nasupeně řekla, že tomu, kdo ji pozval, řekla ano. Kluci se na něčem ještě domlouvali, v tom je Snape čapl za hlavy a sklonil silou nad sešity.

"Au." vyjekli oba bolestí, ale už mlčeli.

Z dětí dospěláci

9. října 2014 v 12:00 | Iwuushkaa |  Zmijozel vs. Nebelvír... a co je takhle spojit?
Omlouvám se za zpoždění kapitoly, poslední dobou nemám tolik času na psaní, ale snažím se Usmívající se Snad se nebudete dlouho zlobit a s chutí si přečtete novou kapitolu Usmívající seRyby Fredovu ruku zkoušely sníst, naštěstí neměly zuby, tak ho jen ožužlávaly. Vůbec se nebály, Fred jednu i pohladil. Ta, co pohladil, se přebarvila na barvu lidské pleti.

"Vodní chameleon." smála se Dec, ale byla okouzlená stejně jako Fred.

Chvíli si všichni tři s rybami hráli, než zase šli. Z Leeho vypadlo, že tu byl při poslední návštěvě v červnu spolu s Georgem a tehdy ryby objevili. Pak se společně vydali do hradu, vypadalo to, že začne pršet. Před večeří se tak stalo, navíc z dálky se ozývaly i hromy.