Vše není tak, jak to vypadá

23. března 2010 v 15:22 | Iwuushkaa |  Jednorázovky
Tahle jednorázovka není o upírech, vlkodlacích ani jiných nadpřirozených bytostech. Jednorázovka mě napadla, když jsem se v podobné situaci ocitala sama, ale až na pár věcí, které jsem změnila. Snad se Vám i tak bude líbit, ale upozorňuju Vás, nekončí happy endem.


"Víš, co je nejhorší?" zeptala se Ivonne Elleny, když k ní přijela na židli v hodině počítačů.
"Nevím, Ivonne." odpověděla jí Ellena, v očích měla otázníky a čekala na Ivonninu odpověď.
"Když uděláš největší kravinu, kámoška se s tebou nebaví, kluk, kterýho chceš, tě nenávidí..." Ivonne se podívala na Jasona. "...a tebe to trápí." řekla Ivonne, povzdechla si a snažila se slzy udržet tam, kde se právě nacházely.
"Furt se na tebe Jason zlobí?" zeptala se Ellena.

Ellena ví, co se děje, je to Ivonnina sestra-dvojče a přitom je jen její kámoška, se kterou chodí skoro tři roky do školy a která je o den a půl mladší.

"Pořád a já se mu ani nedivím, Ell." odpověděla Ivonne a utekla jí jedna slza, kterou ale hbitě setřela.

Nechtěla totiž, aby ze třídy někdo viděl, že Ivonne, ta Ivonne, brečí jako malá. Od toho tu mají Veronicu.

"Ivonne, to bude dobrý, nech to chvíli plavat, uvidíš, že zase budete kámoši." pohladila ji Ellena soucitně po zádech.
"Slečny, vás se to jako netýká?!" křikl po nich učitel, co je učí na informatiku, nějaký Carrot. "Ivonne, zajeď zpátky k počítači a bude tu ticho!" zakřičel znovu vztekle.

Ivonne měla chuť mu něco odseknout, ale radši se krotila, už takhle má nepříjemnosti s láskou. Odjela zpátky ke svému počítači a v duchu nadávala učiteli.


Jenže Ivonne netušila, že Jason zuří jen kvůli tomu, že vyslepičila tajemství Lise, holce, která taky chtěla s Jasonem chodit. To tajemství bylo, že Jason chtěl kdysi chodit s Lisinou mladší sestrou a že s ní měl i úlet, ale nikdo kromě Ivonne to nevěděl. A teď i kromě Lisy. Jasona táhlo něco k Lise, ale táhlo ho něci i k Ivonne, jenže na tu byl naštvaný. Lisa mu odpustila a Jason se jen rozhodoval, jestli si s Lisou má opravdu něco začít nebo ne.


Druhý den ve škole se Jason rozhodl, když uviděl Ivonne, jak se směje a je veselá. Z jednoho okamžiku Ivonniného prchlavého štěstí se rozhodl, že začne chodit se starší Lisou a Ivonne bude ignorovat, když jí je jedno přátelství mezi ní a jím. Jenže nevěděl, jak moc to Ivonne trápí, to, co provedla. Odpoledne šel ven s Lisou a začali spolu chodit. Samozřejmě to bylo ještě ten večer na Facebooku, kde se to Ivonne dozvěděla. Jakmile to spatřila, slzy jí vyhrkly z očí a v hlavě jí zněla jediná věta:

"Nikdy nebude můj."

Ani nešla na večeři, jak plakala.


Od toho dne se skoro vůbec nesmála, nebyla veselá, nemluvila skoro s nikým. Na Jasona se ani nepodívala, aby se nerozbrečela. Pár lidí se ptalo, co jí je, ale ona je odbyla, ať se nestarají. Jen Ellena věděla, co jí je. Že je nešťastná kvůli lásce.


Během několika dnů se její stav zhoršoval. Když viděla venku Jasona a Lisu, jak se objímají a drží za ruce, snažila se to ignorovat, ale vždy, když byla sama v pokoji, rozplakala se a trpěla jako raněné zvíře, ba možná ještě hůř.


Takhle to šlo až do léta. Dalo by se říct, že nežila, pouze přežívala. Trápila se čím dál víc, už jí nebavilo snášet pohledy na Lisu s Jasonem, ale přála jim to, aby byli spolu šťastní.

Jednou ji napadlo, že by se mohla zabít a tím ukončit svoje trápení. S tou myšlenkou si dost dlouho zahrávala, až si to naplánovala a věděla, kde zemře. Asi tři kilometry od jejího domu, lesem vedla železnice a byl tam i most přes potok, asi osm metrů vysoký.

Byl letní den, teplota ukazovala na teploměru přes třicet stupňů Celsia, takže si Ivonne vzala tričko na ramínka a minisukni. Ale nevzala si to jen zdůvodu, že byl horký den. Tohle oblečení se líbilo i Jasonovi. Tričko, kde vyniká dívčí dekolt a minisukně, která tvaruje dívčí zadeček. Ivonne šla cestou lesem k tomu mostu. Jenže potkala i Lisu s Jasonem sedící na lavičce a líbali se. To ji rozplakalo, ale šla dál, za svým vytčeným cílem. U mostu vytáhla z kapsy mobil a napsala Jasonovi SMSku.

"Jasone, nechci tu byt bez tebe, tenhle svet je bez tebe pro me jen mucenim. Sbohem."

Za minutu jí přišla doručenka, takže SMS mu přišla. Stála na okraji mostu, zhluboka dýchala a soustředila se. Stačil jeden krok a už by padala dolů. Věděla to až moc dobře. Už měla nohu ve vzduchu, stačilo jen přenést váhu dopředu. Taky to udělala a letěla těch osm metrů na zem. Dopadla na bok, hlavou na kámen a dost nešikovně, že si zlomila vaz, takže ji nic ani nebolelo a byla na místě mrtvá.

Myslela si, že je Jason s Lisou šťastný, jenže nevěděla, že se s ní zrovna rozešel, že to byl jejich poslední polibek. Že se s Lisou rozešel kvůli ní, aby mohl být Jason s Ivonne. Když si Jason tu SMS přečetl, hned věděl, kdo byla ta osoba, co kolem nich prošla. Vydal se tím směrem a došel k mostu. Spatřil pod mostem ležící postavu. Hned mu došlo, co se asi stalo, ale doufal, že to není pravda. Rozběhl se k ležící a zjistil, že je to Ivonne a že je mrtvá. Stáhl si ji na klín a rozplakal se. V kapse její sukně našel dopis adresovaný pro něj. Bylo v něm napsáno, jak mo ho miluje, jak ji ničí, když vidí, jak je šťastný s Lisou a jak trpí kvůli své chybě.


Od toho dne se Jason obviňoval, co mohlo být, kdyby jednal podle srdce hned a ne podle rozumu. Jak mohl mít s Ivonne šťastný život plný lásky a porozumění a ne sebeobviňování, trápení a trpění. A to vše jen kvůli tomu, že čekal a odkládal to, aby citově nezranil Lisu, ale kvůli němu se zabila Ivonne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gigina Gigina | 24. března 2010 v 18:44 | Reagovat

Je to HROZNě moc smutný... ale povedlo se ti to :-)  ;-)

2 Iwuushkaa Iwuushkaa | Web | 24. března 2010 v 19:34 | Reagovat

[1]: Děkuju... Já vím no, že je to smutný, ale tak nějak jsem to cítila, jsem to tak musela napsat :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama